Zastąp złość miłością, a ustaną Twoje cierpienia.

Jak myślisz -czy ogień to coś dobrego czy złego ? Pewnie powiesz ,że zależy od okoliczności.W zimowe dni daje ciepło,ale buchając w sposób niekontrolowany może zniszczyć cały dom.
Tak samo emocje ,kiedy nad nimi panujesz ,są pożyteczne-dzięki nim nawiązujesz np.bliskie przyjaźnie,jednak gdy są niekontrolowane mogą okazać się destruktywne.Czasami ogarniają nami emocje złości czy przygnębienia.Czy też tak masz ? Jak nad tym zapanować ?
Jeśli nas ktoś źle potraktuje,nie łatwo jest poradzić sobie z poczuciem bólu ,krzywdy….
Najpierw obiektywnie przeanalizujmy problem i zastanówmy się ..Po głębokim przemyśleniu możemy dojść do wniosku,że lepiej puścić to w niepamięć i zerwać kontakt z kimś kto nas rani.
Żywienie urazy i okazywanie tego osobie ,która nas skrzywdziła może spowodować tylko ,że pozwolimy by ktoś miał kontrolę nad naszymi emocjami,by żywił się naszą energią.
A co jeśli dopada nas przygnębienie? Niektórzy szukają ulgi w używkach czy samookaleczeniu ( brr wg mnie jeszcze większy ból). Jednym ze sposobów jest zadanie sobie pytania czym tak naprawdę się zadręczam czy na pewno nie ma osoby ,która by pomogła.Pomaga też zwierzenie ,wygadanie się przed przyjacielem czy członkiem rodziny …czasem modlitwa ,medytacja czy choćby wyjście na spacer czy basen .
W takich momentach ważna jest też świadomość,że jest ktoś przed kim mogę się wygadać,gdy jestem w dołku,że mam osoby do których mogę o każdej porze dnia czy nocy zadzwonić.
Jeśli przygnębienie nie mija,niewykluczone ,że w grę wchodzi jakaś choroba.
Ignorując problem zachowalibyśmy się tak jak kierowca,który poogłasza radio by nie słyszeć stukotu w silniku samochodu.
Reasumując pamiętajmy nasze emocje są jak ogień.Kiedy panujemy nad nimi są pożyteczne,a jeśli pozwolimy by nami zawładnęły,mogą okazać się destrukcyjne.Dlatego trzymajmy je w ryzach i pomyślmy zanim coś powiemy,a z czasem nauczymy się nad nimi panować.
MOTTO DNIA :
Żeby zmieniło się nasze życie, musimy najpierw zmienić samych siebie!
Jeśli chcesz, aby w Twoim życiu zaszły zmiany, musisz sam się zmienić. Jeśli będziesz myśleć, działać cały czas tak samo, wyniki będziesz otrzymywać cały czas takie same. Wszystko się zmienia, zmiany następują też w Twoim życiu, nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoje życie się nie zmienia. – sentencja zapożyczona

Tarot