Pytasz czy kocha.Oto nie należy pytać,to trzeba czuć.

Wyobraź sobie drogi czytelniku,że jedziesz na rowerze i jednocześnie próbujesz trzymać różne rzeczy-torbę,zakupy,laptop….Im więcej tych rzeczy trzymasz tym trudniej zachować Ci równowagę.Podobnie jest z podejmowaną pracą,która przerasta nasze możliwości….rodzi się stres,bóle żołądka,stany zdenerwowania,odbija się to na naszych relacjach z bliskimi,współpracownikami a nawet utrudnia wykonywanie obowiązków.Po takim dniu spędzonym w pracy czujemy się zrezygnowani i nie łatwo nam zachować równowagę.Piszę o tym ponieważ na pewnym portalu internetowym u osoby ,której nie chcę i nie mam prawa tu wymieniać przeczytałam m.in.cytuję:”Jeśli macie jakieś z wymienionych poniżej objawów to znaczy ,że jesteście obciążeni klątwą ,urokiem rzuconym przez zawistne osoby…..i te objawy to m.in nerwowość,lęk,bóle głowy,brzucha,utrata wagi,niepokój,poczucie niższości i niespokojny sen lub dziwne sny, problemy z organizacją dnia itd.itp……tych objawów owa osoba podaje bardzo dużo i informuje swoich czytelników,że ona i tylko ona jest w stanie pomóc”. Nie ukrywam ,że przeżyłam szok czytając to,bo po 1-sze mamy 21 wiek,społeczeństwo nasze jest dobrze wykształcone,świadome i ma dostęp do wielu mediów,gdzie te i inne rzeczy można na bieżąco sprawdzać,weryfikować ,nie wierzyć bo ktoś ma gadane i wmówić nam potrafi to czy tamto.Takie objawy jak powyżej napisane mogą być po 1sze jakimiś symptomami choroby,depresji i tu jedyną osobą jaka może nam pomóc jest lekarz- osoba posiadająca właściwe kwalifikacje, potwierdzone wymaganymi dokumentami, do udzielania świadczeń zdrowotnych, w szczególności do: badania stanu zdrowia, rozpoznawania chorób i zapobiegania im, leczenia i rehabilitacji chorych, udzielania porad lekarskich, a także wydawania opinii i orzeczeń lekarskich, w zakresie swojej specjalizacji (art. 2 ustawy opublikowanej w Dz. U. z 2005 r. Nr 226, poz. 1943)[1].(źródło Wikipedia)
Po drugie jak napisałam na wstępie te objawy mogą świadczyć o tym,że zwyczajnie nie radzimy sobie z jakąś sytuacją bo nas przerasta,bo podjęliśmy się czegoś do czego nie mamy ani kwalifikacji ani predyspozycji,a klątwy w dzisiejszych czasach zdarzają się naprawdę bardzo rzadko i nie każde słowo wypowiedziane pod wpływem silnej emocji czy naszego wzburzenia to już klątwa a poza tym wszystko zależy od odporności psychicznej człowieka i od stopnia wtajemniczenia osoby rzucającej klątwę,więc nie każdy przeciętny kowalski to umie,potrafi i jest aż tak niedobrym człowiekiem by nam wyrządzić krzywdę.Także zanim prześladujący nas pech zdiagnozujemy jako klątwa musimy mieć pewność ,że nie wchodzą w grę inne opcje jak np.niezdiagnozowana jakaś jednostka chorobowa,nasza niezaradność życiowa wynikająca np.z niskiej samooceny lub wręcz z niechęci podejmowania pracy i brania tzw.życia w swoje ręce.
Także szanowny czytelniku zanim powierzysz swoje życie w cudze ręce sprawdź dokładnie kwalifikacje tej osoby i miej pewność,że z Twoim zdrowiem z punktu widzenia medycyny jest w porządku a także nie jesteś obciążony,przemęczony jakąś sytuacją w której jesteś sam nie masz na czyją pomoc liczyć by choć trochę odciążyć się od obowiązków.Wprawny kucharz za pomocą ostrego noża może zdziałać wiele.Jednak ten sam nóż w rękach kogoś niedoświadczonego może być bardzo niebezpieczny.
Są osoby ,które zabiegają o swoje dobra materialne kosztem innych i mają tak sprawny język,ze potrafią nas manić ładnymi słówkami by osiągnąć swój cel.Jaki z tego wniosek? Nauczmy się mądrze korzystać z wiedzy jaką daje nam internet,słuchajmy swojej intuicji co 2 osoba ma ją świetnie rozwiniętą i ufajcie Bogu to do niego zwracajcie się ze swoimi znakami zapytania (1 Tymoteusza 6:9,10)
KARTA DNIA 19 IX
Dziś nauczmy się świadomie władać słowem ,wykorzystać zdolność słuchania,unikajmy nieudolnych doradców i potrzebujących przyjaciół.Jeśli mamy jakieś problemy w tej chwili, to karta Papieża-jest kartą pomocy, umożliwiającą nam dokonać właściwych wyborów w życiu.Na naszej drodze właśnie dziś może stanąć jakiś mentor,który pokaże światełko w tunelu.To dobry czas, aby zaangażować się w grupy, nawet jeśli nie myślisz o sobie jako o „osobie grupy,” to zauważ jak wiele można nauczysz się od innych począwszy od postrzegania pewnych sytuacji,reagowania na nie….Modlitwy intencyjne dziś mają dużą moc.
Uczucia-unikajmy nacisku na partnera i nierealnych oczekiwań. Uważajmy na pierwsze wrażenia.
Praca-To nie jest dobry dzień na podejmowanie ryzyka związanego z pieniędzmi,wszelkie rytuały dotyczące obfitości robione dziś mają dużą szansę na sukces.Dziś możemy doświadczyć zniekształcenia prawdy,to też zły czas na podpisanie umów.
Zdrowie – dzień emocjonalny,zadbajmy o nasz kręgosłup,basen,spacer dziś pomoże na wiele sytuacji nam spojrzeć inaczej.
MOTTO DNIA :
Każdy z nas ma ja­kiś sek­ret, który jest uk­ry­ty bar­dzo głębo­ko za zam­knięty­mi drzwiami, gdzieś w głowie. Każdy z nas no­si na ple­cach ba­gaż, pełen roz­cza­rowań, złud­nych nadziei, przeg­ra­nych bitw. Każdy z nas mu­si przejść bar­dzo da­leką drogę do szczęścia, kiedy los rzu­ca nam kłody pod no­gi. Przyj­mo­wać ciosy od fałszy­wych przy­jaciół. Każdy z nas kiedyś upad­nie, więc ścierając krew z ran pa­miętaj, że to nie ko­niec świata. Wstań i idź z pod­niesioną głową, z dumą, że jes­teś tym kim jes­teś.Lethe

Wróżki na żywo po drugiej stronie monitora. Sprawdź to
http://astrokamera.pl/live/Selena

Tarot
4 comments on “Pytasz czy kocha.Oto nie należy pytać,to trzeba czuć.
  1. Jak zawsze mądre i ciekawe rozważania…duzo daja do przemyślenia i zastanwienia się nad sobą i swoim zyciem..dziękuję Aga za taką możliwość :)

  2. Zgadzam się z tym,co poruszyła Pani w „rozważaniach”.Faktycznie są tacy, wszystko wiedzący naciągacze,/inaczej nie umiem ich nazwać/.Naiwnych osób też nie brakuje.Cierpią,szukają ratunku.Uczciwy „pomocnik”,z pewnością polecił wizytę u specjalisty!!!////cenne wkazówki,oby przeczytali ci co stoją na rozdrożu////// MOTTO-SAMO ŻYCIE. DZIĘKUJĘ.

Komentarze są wyłączone